صفحه اصلی

گالری تصاویر

جستجو

  • جستجو
    بمان

ورود اعضاء

تولیدات و افتخارات فرهنگی

دکتر کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه شورای معاونین و مشاورین این وزارتخانه ضمن تبریک انتخاب حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب گفت: مشارکت بیش از 72 درصد مردم در انتخابات ریاست جمهوری حماسه‌ای در مسیر فرمایشات مقام معظم رهبری، گفتمان انقلاب و در جهت پیشرفت و عدالت است.

دکترغلامرضا خواجه سروی معاون فرهنگی واجتماعی وزیرعلوم، درپنجاه وسومین گردهمایی معاونان دانشجویی وفرهنگی دردانشگاه ارومیه گفت: حضورحداکثری مردم درانتخابات ریاست جمهوری اتفاق مبارکی بود که تقویت و استحکام نظام را به دنبال دارد.

طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه لرستان ، با حضور 60 نفر از استادان عضو هیات علمی دانشگاه لرستان تیر ماه جاری برگزار می شود

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان از اجرای طرح کشت زعفران توسط دانشجویان دانشگاه لرستان خبر داد

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه به نقل از «خبرگزاری دانشجو» خرم آباد، حجت الاسلام محمدرضا خدایی در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی لرستان در محل استانداری تصریح کرد: در راستای تقویت خلاقیت در انجمن های علمی دانشجویی طرح کشت زعفران در دانشگاه لرستان در حال انجام است.

وی افزود: 30 انجمن علمی دانشجویی در دانشگاه لرستان فعالیت می کنند که طبق رویکرد جدید در این دانشگاه از طرح های خلاقانه این انجمن ها حمایت می شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه استاندار لرستان در جلسه شورای اداری استان لرستان تصریح کرد: از مجریان سد بختیاری در لرستان که عملیات اجرایی آن به عنوان بلندترین سد جهان در 80 کیلومتری خرم آباد با حضور رئیس جمهور آغاز شد، خواسته ایم که برای تربیت نیروهای متخصص مورد نیاز این سد با دانشگاه لرستان قرارداد ببندند و از ظرفیت نیروهای متخصص بومی استان و دانشگاه استفاده کنند
دکتر دهمرده افزود: این سد به متخصصان رشته های الکترونیک، مکانیک، عمران، شیمی و بسیاری از دیگر رشته ها نیازمند است و هزاران نفر در این سد که بهره برداری آن بیش از 10 سال به طول می انجامد، مشغول بکار می شوند.
 

به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان از 160 دانشجوی نخبه علمی و فرهنگی تجلیل گردید

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه ، حجت الاسلام حسینی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان در این مراسم ، حمایت مادی و معنوی از نخبگان را از وظایف مسئولان برشمرد و گفت: البته این بدان معنا نیست که نخبگان باید از مسئولان طلبکار باشند؛ چرا که این طلبکار بودن می تواند زمینه شکست نخبگان را فراهم کند.
وی به نخبگان توصیه کرد که نسبت به خطرات بروز ضعف در آرمان و شخصیت خود هوشیار باشند و اجازه ندهند که دچار ضعف شخصیت شوند.

.معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه لرستان در خصوص رویکرد موجود در قبال کتابخانه های این دانشگاه، به قانون برنامه پنجم توسعه در خصوص دانشگاه های مادر اشاره کرد و گفت: دانشگاه لرستان به عنوان یک دانشگاه مادر استان تلقی می شود و طبق قانون برنامه پنجم می بایست به سمت توسعه رشته های کارشناسی ارشد و دکترا سوق پیدا کنیم؛ از این رو با توجه به کاهش 40 درصدی پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی این دانشگاه در سال جاری، دانشگاه بر روی تامین منابع مورد نیاز دانشجویان تحصیلات تکمیلی در قالب کتاب های الکترونیکی متمرکز شده است

دریافت آرشیو به صورت فایل ورد