شنبه 21 آپریل 2018

شما اینجا هستید

گالری تصاویر

جون 2013

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تاکید کرد: دانشگاهیان حماسه ساز عرصه سیاسی

دکتر دارا

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: دانشگاهیان می توانند در خلق حماسه سیاسی که مقام معظم رهبری هم به آن اشاره داشتند موثر واقع شوند.

سومین نشست رابطان خبری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های کشور برگزار شد

رابطبان خبری معاونت فرهنگی

سومین نشست رابطان خبری معاونت فرهنگی واجتماعی دانشگاه های کشور روز گذشته در دانشگاه پردیس قم تهران برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، این نشست به همت اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با حضور بیش از 100 خبرنگار فرهنگی دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی به منظور تامل و هم افزایی کارشناسان اطلاع رسانی در روزهای 3 و4 خرداد ماه سالجاری در پردیس قم دانشگاه تهران برگزار شد.

دکتر دارا: دانشگاه باید از هر گونه آلودگی روحی، معنوی و جسمی مبرا باشد

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد، جلیل دارا صبح امروز (اول خردادماه 1392) در اولین جشنواره دانشگاه پاک در دانشگاه فردوسی مشهد بیان داشت: در دانشگاه پاک بحث سلامت جسمی و روانی افراد مطرح می‌شود که این دانشگاه باید از هر گونه آلودگی روحی، معنوی و جسمی مبرا باشد.
 
وی با بیان اینکه اگر دانشگاه ما پاک باشد جامعه واکسینه می‌شود، افزود: اگر دانشگاه ما آسیب‌پذیر باشد و دانشجوی کارشناسی ارشد از مواد و یا سیگار استفاده کند این تأثیرش در جامعه بدتر از تأثیر فردی است که با مدرک دیپلم از این‌گونه وسائل استفاده می کند.
 
مدیرکل فرهنگی وزارت علوم با بیان اینکه با بررسی نگرش جوانان در سطح بین‌المللی شاهد افزایش تقاضای آنها به سمت معنویت و دینداری هستیم، تاکید کرد: اگر ما نتوانیم در این فضا معنویت صحیح و تفکر اصیل تشیع را ارائه دهیم، گرایش‌ها و فرقه‌های نادرست مانند شیطان‌پرستی جایگزین آن می‌شود.
 
دارا افزود: ما باید تدابیری بیندیشیم که استفاده از سیگار در دانشگاه را جزو آیین‌نامه کمیته انضباطی بیاوریم که در آینده‌ای نزدیک استعمال سیگار در دانشگاه جرم محسوب شود.
 
وی با اشاره به استفاده از مواد روان‌گردان در بین دانشجویان گفت: استفاده از این مواد در ایام امتحانات بروز پیدا می‌کرد که با تدابیری که برای زمان امتحانات اندیشیده‌ شده سعی در پیشگیری استفاده از این مواد را داریم.
 
مدیرکل فرهنگی وزارت علوم با بیان اینکه هم‌اکنون 20 دانشگاه سطح یک ما مدیریت اجتماعی دارند، بیان کرد: این مدیریت در وزارت علوم نیز تشکیل شده است و در کارهای ایجابی مانند سبک زندگی فعالیت می‌کنند.
 
دارا با تأسف از اینکه ما تاکنون نتوانسته‌ایم یک الگوی و مدل پوشش لباس متناسب با الگوی اسلامی ایرانی ارائه کنیم، تصریح کرد: اداره اجتماعی که در این دانشگاه‌ها ایجاد شده الزاما آسیب‌ها را کنترل نمی‌کنند، بلکه به بحث کارآفرینی و سبک زندگی نیز توجه دارند.
 
وی فعال کردن تشکل‌های دانشجویی و کانون‌های فرهنگی را مهم دانست و با بیان اینکه دانشجویان باید خود وارد عرصه شوند، گفت: در سال 90، 600 کارگاه و در سال 91، 700 کارگاه در سطح دانشگاه‌ها برگزار شده است.
 
مدیرکل فرهنگی وزارت علوم با تأکید بر اینکه باید تشکل‌های دانشجویی را با طراحی برنامه‌های متفاوت فعال‌تر کنیم، افزود: باید از ورود آسیب‌های مواد مخدر و حساسیت نسبت به این مواد در بخشی از دروس عمومی اطلاعات دانشجویان را افزایش دهیم.
 
دارا از ایجاد کمیته پیشگیری در مجموعه فرهنگی دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: سند پیشگیری از مواد مخدر در وزارت علوم در حال تدوین است.
 

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خبرداد: برگزاری مناظره انتخاباتی بین نمایندگان و روسای ستاد کاندیداهای ریاست جمهوری در دانشگاه ها

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: مناظره انتخاباتی بین نمایندگان و روسای ستاد کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در دانشگاه های کشور برگزار می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی واجتماعی وزارت علوم؛ دکتر غلامرضا خواجه سروی با اعلام این خبر افزود: این مناظرات با هدف شناخت بیشتر دانشجویان با نظرات و برنامه های کاندیداهای ریاست جمهوری وهمچنین آشنایی کاندیداهای محترم با مطالبات دانشجویان انجام خواهد شد.

رئیس جمهور وامدار به کانون‌های قدرت و ثروت، گفتمان انقلاب را به انحراف می‌کشاند

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان گفت: کانون های قدرت و ثروت از رئیس جمهور وامدار خود این انتظار را دارند که شایسته سالاری فدای خواسته های آنان شود بنابراین وامداری رئیس جمهور آینده به این کانون ها گفتمان انقلاب را به انحراف می کشاند و ضربات جبران ناپذیری را به این گفتمان وارد می کند.

مطلوبی افزود: تبلیغات کاندیداها به سبک غربی ها هزینه های هنگفتی را در بردارد که ممکن است تامین این هزینه ها کاندیداها را در دامن کانون های قدرت و ثروت که بدنبال اهداف خود هستند می اندازد.

شیوه برگزاری مناظره‌ها کمکی به انتخاب کاندیدای اصلح نمی‌کند

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان گفت: با توجه به اینکه طبق نظر سنجی ها هنوز بیش از 60 درصد مردم کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب نکرده اند، به نظر می رسد که شیوه برگزاری مناظره های کاندیداهای ریاست جمهوری کمکی به افزایش شناخت مردم برای انتخاب کاندیدای اصلح نمی کندمطلوبی افزود: بر فرض اینکه صدا و سیما این مناظره ها را بر اساس یک رویکرد علمی مبتنی بر توصیه های روانشناسان و صاحب نظران رسانه طراحی کرده باشد، اما آیا نباید در مناظره ها متناسب با نیازهای مخاطب که اقشار مختلف مردم را شامل می شود عمل می شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان: ما در انتخابات 92در حال استفاده از تجربه های تلخ و شیرین انتخابات سال 88 هستیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه لرستان،حجت السلام و المسلمین حسینی،ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان گفت:فتنه 88 انقلاب را بیمه کرد و در انتخابات 92 در حال بهره مندی از تجربه های مهم سال 88 هستیم
وی ادمه داد: اگر چه ایده آل در انتخابات 88 این بود که همه به نتایج انتخابات احترام می گذاشتند و اصحاب فتنه اجازه می دادند لذت و شیرینی حماسه و حضور 85 درصدی را مردم قهرمان ایران و دوستداران انقلاب در جای جای این گیتی پهناور احساس کنند.

پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و سالروز پانزده خرداد

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با صدور پیامی به مناسبت سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و سالروز قیام پانزده خرداد بر صیانت جامعه علمی و دانشگاهی از دستاوردهای انقلاب اسلامی و تلاش برای احراز جایگاه شایسته ایران اسلامی در جهان تاکید کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان : دانش آموختگان علاوه بر دانایی دارا باشند

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان : دانش آموختگان علاوه بر دانایی دارا باشند
آيين دانش آموختگي دانشجويان دانشكده علوم پايه دانشگاه لرستان به منظور ارج نهادن به مقام دانشجويان دانشگاه 20 خردادماه جاري با حضور بيش از 300 دانشجوي دانشكده علوم پايه در سالن اجتماعات دانشكده علوم پايه با حضور معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه و رييس دانشكده علوم پايه دانشگاه برگزار شد .

صفحات

دریافت آرشیو به صورت فایل ورد